Zalety regałów metalowych i ich przeznaczenie

Prefabrykowane regały metalowe są podzielone na regały o małym (do 80 kg na półkę) i średnim (do 150 kg na półkę) obciążeniu i nadają się idealnie do zastosowania w pomieszczeniach biurowych, archiwalnych i magazynowych.

Cena i zastosowanie regałów metalowych

Cena prefabrykowanych regałów metalowych zależy od ich wymiarów gabarytowych i maksymalnego dopuszczalnego obciążenia. Regały magazynowe to metalowe regały z powłoką z tworzywa sztucznego do przechowywania ciężkich ładunków. Regały metalowe mają wszechstronne zastosowanie: są wykorzystywane we wnętrzach, do organizowania przestrzeni magazynowej oraz do porządkowania i przechowywania towarów w biurach, pomieszczeniach gospodarczych, centrach logistycznych, archiwach, miejscach sprzedaży, garażach i zakładach produkcyjnych.

Wyposażenie regałów metalowych

  • Stojaki (ramy) pełne lub perforowane, wykonane ze stali ocynkowanej lub stali zabezpieczonej antykorozyjnie i malowanej proszkowo;
  • Półki lub belki między słupkami nośnymi, aby utrzymać ciężar; w razie potrzeby belki można pokryć sklejką litą lub kratową.
  • Opcjonalne wyposażenie dodatkowe obejmuje różne zatyczki boczne, solidne podkłady, przegródki do organizacji przestrzeni na półkach.

Zalety regałów metalowych

  • Wykorzystywane są do niemal wszystkich zastosowań, od przechowywania artykułów gospodarstwa domowego po magazynowanie w przemyśle ciężkim;
  • Mogą one wytrzymać znaczne obciążenia wagowe i są ognioodporne;
  • Są odporne na uszkodzenia i wahania temperatury dzięki ochronnej powłoce metalu;
  • Dobra odporność na korozję dzięki powłoce polimerowej lub galwanizacji metalu;
  • Mają na ogół prostą konstrukcję; ich montaż i demontaż nie stanowi problemu.

Regały do lekkich artykułów gospodarstwa domowego

Tego typu regały służą do przechowywania rzeczy, ławek, biblioteki domowej i innych artykułów gospodarstwa domowego, a także do przechowywania narzędzi w garażu indywidualnym. Regały tego typu są często instalowane w spiżarniach, szafach i innych pomieszczeniach magazynowych. Najczęściej półki te są wykonane z metalu i pokryte ochronną powłoką polimerową w kolorze szarym, który pasuje do wielu wnętrz.

Przechowywanie materiałów archiwalnych

Odpowiednie do przechowywania lekkich materiałów, takich jak dokumenty i książki. Zazwyczaj są one instalowane w bibliotekach, archiwach, biurach. Regały archiwalne mają lżejszą konstrukcję w porównaniu z regałami ładunkowymi, dzięki czemu nie wyglądają nieporęcznie. Są one łatwe w montażu i transporcie. Układ półek można zmieniać, a sekcje można ustawiać w szeregu. Regały można wyposażyć w zatyczki i solidne śruby, a półki w uchwyty na dokumenty.

About the Author

You may also like these